20 lipca 2018

Producenci maszyn budowlanych funkcjonują w warunkach ogromnej konkurencji. Nic dziwnego, że coraz większą wagę przykładają do profesjonalnych działań marketingowych. Przykładem może być firma Caterpillar, która zorganizowała wielkie Road Show po Europie. Cykl nie mógł oczywiście ominąć Polski, gdzie za organizację imprez odpowiadał oficjalny dystrybutor maszyn producenta, firma Bergerat Monnoyeur.

 

Polscy klienci Caterpillara mogli między innymi zapoznać się z najnowszymi koparkami CAT 320, 323 i 320GC. O przebiegu i celu Road Show redakcja

e-maszbud.pl rozmawiała z Janem Rudakiem, Kierownikiem ds. Komunikacji Marketingowej Bergerat Monnoyeur.

 

e-maszbud.pl:

Skąd w ogóle pomysł na taką imprezę?

 

Jan Rudak:

Caterpillar, ma w Europie dwie specjalne ciężarówki biorące udział w wielkim Road Show po Starym Kontynencie. Celem cyklu jest promocja trzech nowych koparek hydraulicznych w ofercie producenta: CAT 320, 323 oraz 320GC. Oficjalni przedstawiciele Caterpillara otrzymali możliwość „wypożyczenia” jednej z ciężarówek. Nie mogliśmy nie skorzystać z takiej okazji. Bardzo zależy nam na tym, by być blisko klientów, regularnie organizujemy różne bezpośrednie spotkania, a Road Show to w końcu impreza, która przyciąga.

 

e-maszbud.pl:

I nie jest to przypadek.

 

Jan Rudak:

Każdy, kto odwiedził którykolwiek z przystanków tegorocznego Road Show na pewno przyzna, że była to świetna impreza i to nie tylko dla fanów branży maszyn budowlanych. Idea Road Show jest prosta: prezentujemy nowe maszyny Caterpillara, ale w luźniejszej formie. Nikt nie chodzi tutaj pod krawatem, nie ma nudnych, sztampowych przemówień i odczytywania treści z folderów reklamowych. Uczestnicy imprezy mogą poznać nowe propozycje renomowanej marki, które mogą wkrótce uzupełnić ich parki maszynowe, a dodatkowo mają się dobrze bawić.

 

e-maszbud.pl:

Jak przebiegała tegoroczna edycja?

 

Jan Rudak:

Ciężarówka w specjalnych barwach odwiedzała nasze największe oddziały - najpierw dojechała do Czeladzi. Następnie, 17 maja, byliśmy w Warszawie, później w Poznaniu, a finał Road Show miał miejsce we Wrocławiu. Podczas każdej z tych imprez uczestnicy mieli możliwość bliskiego zapoznania się z koparką CAT 320, a także zobaczenia jej w akcji podczas pokazu dynamicznego i indywidualnych testach maszyny.

 

e-maszbud.pl:

Domyślamy się, że naczepa ciężarówki również skrywała coś interesującego.

 

Jan Rudak:

Dokładnie tak. W naczepie nasi goście mogli skorzystać ze stacji interaktywnych i zobaczyć najważniejsze technologie zastosowane w nowych maszynach. To nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do tego, by komfortowo i bezpiecznie doświadczyć możliwości sprzętu na własnej skórze. Dodatkowo nasi eksperci prowadzili prelekcje na temat nowych modeli.

 

e-maszbud.pl:

Chętnych nie zabrakło?

 

Jan Rudak: Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. Trzeba wziąć pod uwagę, że mamy sam środek sezonu budowlanego, ponadto imprezy były organizowane w tygodniu. Mimo to każdy przystanek Road Show przyciągnął wielu zainteresowanych. Dla nas najważniejsze jest, że zobaczyliśmy całe rodziny, a atmosfera była naprawdę znakomita. Wiele osób spędziło z nami cały dzień. Było grillowanie, atrakcje dla dzieci. To miła odskocznia od codziennych, bardziej oficjalnych obowiązków.

 

e-maszbud.pl:

Czy Road Show było sukcesem również pod kątem czysto biznesowym?

 

Jan Rudak:

Zauważyliśmy, że w naszych imprezach uczestniczyły przede wszystkim osoby faktycznie zainteresowane ofertą Bergerat Monnoyeur i Caterpillara. To cieszy. Klienci zadawali mnóstwo konkretnych pytań, pojawiły się też prośby o przygotowanie ofert. To potwierdza, że zaprezentowane maszyny zrobiły na zwiedzających duże wrażenie, czemu też trudno się dziwić. W końcu to naprawdę świetne koparki.

 

e-maszbud.pl:

Dziękujemy za rozmowę.

Road Show z nowymi koparkami CAT 320, 323 i 320GC

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU