10 maja 2019

Polska to najważniejszy rynek dla branży budowlanej w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze przedsiębiorstwa mają jednak ambicje sięgające daleko poza ten region. W ostatniej dekadzie firmy budowlane zdobyły bezcenne doświadczenie przy realizacji ogromnych inwestycji, które może zostać wykorzystane także w innych krajach. Okazją do wymiany opinii i kontaktów będą rozpoczynające się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions 2018, którym towarzyszą Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej. Impreza odbędzie się od 26 do 28 września na terenie Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. 

 

Jest o czym rozmawiać

 

Branża budowlana w naszym kraju przeżywa złote czasy. Mnóstwo inwestycji, kontrakty zagraniczne, gigantyczny popyt na wykonawców – to wszystko znajduje odzwierciedlenie w twardych danych, które pokazują, że już teraz budownictwo generuje aż 11,5 procent polskiego PKB (a na koniec roku ten wynik będzie z pewnością wyższy). W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu. Chodzi o złą sytuację na rynku pracy (brak wykwalifikowanych pracowników) oraz zatory płatnicze, które powoli stają się znakiem rozpoznawczym całej branży. 

 

Te tematy z pewnością zostaną poruszone w zakulisowych rozmowach podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions 2018. To już kolejna edycja imprezy, która z roku na rok się rozrasta. Organizatorzy liczą na to, że wkrótce targi staną się najważniejszym tego typu wydarzeniem w naszej części Europy. I trzeba przyznać, że są ku temu solidne podstawy. 

 

W tegorocznych targach udział weźmie nawet 350 wystawców z całego świata. Organizatorzy spodziewają się około 15 tysięcy „branżowych” zwiedzających. To pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na profesjonalne wydarzenia dla tego sektora. 

 

Rozszerzona formuła

 

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions 2018 wyróżniają się tym, że ich organizatorzy postanowili odejść od modelu wystawy dla firm stricte branżowych. Sektor budowlany to przecież nie tylko wykonawcy, deweloperzy, dostawcy maszyn i produktów, ale także setki podmiotów, które ściśle współpracują z branżą, choć nie są do niej zaliczane. Mowa chociażby o kancelariach notarialnych i prawnych, bankach, dostawcach środków chemicznych czy doradcach finansowych. 

 

Imprezą towarzyszącą będą Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej, która także bardzo dynamicznie się rozwija i w wielu obszarach korzysta z podobnych rozwiązań, co budowlanka. Obie branże mają kluczowy wpływ na stan polskiej gospodarki, trapią je zbliżone problemy, dlatego w Nadarzynie będzie świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami i rozwiązaniami. 

 

Ważne tematy do poruszenia 

 

Warto podkreślić, że targi nie mają charakteru wyłącznie spotkania biznesowego. Impreza stworzy także przestrzeń do zdobycia wiedzy, czemu mają służyć konferencje i panele dyskusyjne prowadzone przez przedstawicieli instytutów badawczych czy uczelni. 

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących będzie Festiwal Wody, podczas którego eksperci przedstawiają najnowsze osiągnięcia inżynieryjne w zakresie realizacji inwestycji hydrologicznych w taki sposób, by naturalne zasoby wody mogły być wykorzystane z korzyścią dla człowieka i z szacunkiem dla środowiska naturalnego. 

 

Podobnie ciekawych tematów z pewnością nie zabraknie. Organizatorzy zapowiedzieli także dyskusje na temat m.in. przewidywalnej perspektywy dalszego wykorzystania bloków z wielkiej płyty, termomodernizacji i rewitalizacji budynków zabytkowych czy metod walki ze smogiem. Pojawi się również zagadnienie szczególnie interesujące polskich samorządowców, czyli dotyczące modernizacji nawierzchni dróg lokalnych. 

 

Atrakcje dla zwiedzających 

 

Choć Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions 2018 są imprezą przeznaczoną głównie dla przedstawicieli branży, to z pewnością wzbudzą one zainteresowanie także „zwykłych” zwiedzających, w tym dzieci. Z myślą o nich przygotowano szereg atrakcji, w tym największy Poligon Budowlany w Polsce (o powierzchni ponad 6000 m2). 

 

W czasie targów odbędzie się również półfinał konkursu dla operatorów maszyn Polska Liga Operatorów 2018. Zaplanowano także ekscytujący cykl pokazów maszynowych prowadzonych przez eROBOCZE DEMO TEAM. Nikt nie powinien narzekać na nudę!

 

Przypomnijmy, że Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions 2018 potrwają od 26 do 28 września na terenie Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Nie zabraknie tam oczywiście redakcji E-maszbud.pl, a relacja z wydarzenia pojawi się już w najbliższym numerze naszej e-gazety. 

 

e-maszbud.pl

Ruszają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions 2018

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU