19 grudnia 2017

Szlifierki do posadzek to bardzo szeroka kategoria sprzętu budowlanego. Zaliczamy do niej urządzenia o różnych mocach, w tym szlifierki ręczne i maszyny polerskie. Jednym z czołowym producentów jest firma Scanmaskin, która przez lata wypracowała sobie renomę wśród profesjonalistów. W E-maszbud.pl prezentujemy ofertę firmy, począwszy od najprostszych urządzeń, a skończywszy na zaawansowanych maszynach do zastosowań komercyjnych.

 

Scan Combiflex Handyman

 

Jest to ręczna, najmniejsza szlifierka w ofercie Scanmaskin. Została stworzona z myślą o szlifowaniu krawędzi i narożników, czyli miejsc, do których nie można się dostać większym sprzętem. Szerokość szlifowania wynosi 125 mm, a moc silnika to 1,53 kW.

 

Scanmaskin 18

 

Szlifierka jest przeznaczona do szlifowania i wygładzania starych i nowych podłóg drewnianych. Sprzęt jest wykorzystywany przede wszystkim przez ekipy zajmujące się cyklinowaniem parkietów. Maszyna wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, dzięki czemu można z łatwością pracować nią przy samej ścianie. Przydaje się też płynna regulacja mocy. Scanmaskin 18 oferuje szerokość szlifowania wynoszącą 450 mm.

 

Scan Combiflex 330

 

To prawdopodobnie najbardziej wszechstronna szlifierka w ofercie producenta. Posiada tarczę szlifierką o średnicy 330 mm, nadaje się do szlifowania różnych powierzchni, przede wszystkim twardych powłok. Sprzęt oferuje funkcję szlifierki krawędziowej, którą można regulować w dwóch różnych kierunkach. Szlifierka występuje w trzech wersjach: 1-fazowej (1,5 kW), 3-fazowej (4,5 kW) i 1-fazowej RS (1,1 lub 1,5 kW).

 

Scan Combiflex 450 i 450NS

 

To pierwsza na rynku szlifierka, która w tak doskonały sposób łączy wydajność z wygodą użytkowania. Sprzęt jest przeznaczony do szlifowania wszelkich powierzchni z betonu i kamienia naturalnego. Sprawdzi się też przy usuwaniu resztek farby i innych zanieczyszczeń z podłoża. Stalowa konstrukcja gwarantuje dużą wytrzymałość i odporność na pracę w trudnych warunkach. Sprężone głowice redukują wibracje, a tym samym zwiększają komfort operatora. Szerokość szlifowania oferowana przez ten model wynosi 450 mm. Silnik ma moc 1,5 kW.

 

Model 450NS różni się od podstawowego tym, że został dodatkowo wyposażony we wbudowany zbiornik wody do szlifowania na mokro. Dzięki temu sprzęt może być wykorzystywany do pracy z lastryko, bez konieczności stosowania zewnętrznego źródła wody.

 

Scan Combiflex 500i

 

Kompaktowy rozmiar tej szlifierki nie zdradza jej ogromnych możliwości. Tymczasem maszyna świetnie sprawdza się w najcięższych pracach, w tym w szlifowaniu betonu i kamienia. To bardzo dobry wybór do usuwania zanieczyszczeń z dużych powierzchni, do polerowania i szlifowania zarysowań. 500i wyróżnia się w 100% stalową konstrukcją i opatentowanym systemem elastycznej głowicy, który zapewnia znaczną redukcję drgań oraz wygodna pracę na nierównych powierzchniach. Szerokość szlifowania wynosi 500 mm, silnik trójfazowy ma moc 4 kW.

 

Scan Combiflex 500PD

 

Ta szlifierka o szerokości szlifowania 500 mm jest napędzana silnikiem jednofazowym o mocy 4 kW. Jej cechą charakterystyczną jest wbudowany zbiornik na wodę. Sprzęt idealnie sprawdzi się w szlifowaniu nierównych powierzchni, usuwaniu zanieczyszczeń, zarówno z betonu, jak i kamienia czy lastryko.

 

Scan Combiflex 650

 

W tym przypadku mamy do czynienia ze szlifierką do typowo przemysłowych zastosowań. Decyduje o tym szerokość szlifowania wynosząca 650 mm, a także opatentowany system planetarny napędzający trzy głowice. Konstrukcja maszyny została wykonana ze stali. Istnieje opcja podłączenia zewnętrznego źródła wody do szlifowania na mokro. Silnik jednofazowy generuje moc 4 kW.

 

Scan Combiflex 650 DSP

 

Tę szlifierkę wyróżnia zaawansowany, elektroniczny system sterowania. Komputer został umieszczony na panelu urządzenia i znacznie ułatwia operatorowi wykonywanie codziennej pracy. System korzysta z zestawu czujników, które przekazują informację na temat stopnia szlifowania, aby zapewnić optymalne wykończenie powierzchni. Jest to nie tylko wygodne, ale też ekonomiczne, ponieważ pozwala ograniczyć zużycie tarczy szlifierskiej aż o 25%. W szlifierce został zastosowany silnik jednofazowy o mocy 4 kW. Szerokość szlifowania wynosi 650 mm.

 

Scan Combiflex 650 PROPANE ze zbiornikiem na wodę

 

Jest to specjalna wersja modelu 650, która korzysta z innej technologii napędu. Silnik Kawasaki o mocy 13,2 kW jest zasilany gazem propan ze zbiornika o pojemności 9 kg. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, a także umożliwiające pracę urządzenia w miejscach bez dostępu do źródeł energii elektrycznej. Zbiornik na wodę pozwala szlifować powierzchnię na mokro. Stalowa konstrukcja jest bardzo wytrzymała, a ergonomiczny uchwyt minimalizuje zmęczenie operatora.

Scan Combiflex 700RC

 

Znakomity wybór do zastosowań przemysłowych. Szlifierka poza znaczną szerokością 700 mm, wyróżnia się także funkcją bezprzewodowego sterowania przy pomocy kontrolera radiowego. Pozwala to zautomatyzować pracę i zwiększyć komfort oraz bezpieczeństwo operatora. W szlifierce zastosowano opatentowany układ napędowy z trzema obracającymi się tarczami szlifierskimi. Przydatną funkcją jest tempomat, który pilnuje utrzymywania zadanej prędkości. Urządzenie napędza silnik trójfazowy o mocy 11 kW.

 

Scan Combiflex 800

 

Trzy głowice szlifujące, 800 mm szerokości szlifowania, 380 kg masy własnej – nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia ze szlifierką do typowo przemysłowych zastosowań. Maszyna charakteryzuje się minimalnym bocznym momentem obrotowym, co gwarantuje wyższy komfort pracy operatora. Przyłącze wody umożliwia szlifowanie na mokro. Trójfazowy silnik generuje moc 7,5 kW.

 

Scan Combiflex 800 RC

 

Jest to specjalna wersja modelu 800, w której zastosowano sterowanie radiowe. Dzięki temu rozwiązaniu praca jest nie tylko wygodniejsza i bezpieczniejsza, ale też bardziej wydajna. Operator nie zmaga się z problemem wibracji, a dzięki funkcji tempomatu istnieje możliwość znacznego zautomatyzowania procesu szlifowania.

 

Scan Combiflex 800 PROPANE ze zbiornikiem na wodę

 

W tej wersji szlifierka jest napędzana silnikiem Kawasaki o mocy 18,5 kW, pracującym na propan. Istnieje możliwość zastosowania zbiornika o pojemności 9 lub 20 kg. Zbiornik na wodę do szlifowania na mokro ma pojemność 22 litrów.

 

Scan Combiflex 800 DSP

 

W tej odsłonie modelu serii 800 producent zastosował komputer sterujący, który współpracuje z systemem czujników przekazujących informację na temat stopnia zeszlifowania powierzchni. Pozwala to na bardzo precyzyjną i szybszą pracę oraz redukuje zużycie tarcz szlifujących nawet o 25%.

 

Scan Combiflex 1000 RC

 

Największa szlifierka w ofercie producenta. Oferuje szerokość szlifowania wynoszącą aż 1000 mm, dlatego sprawdza się w zastosowaniach komercyjnych. Wpływ na to ma także bardzo solidna, stalowa konstrukcja. Sterowanie szlifierką odbywa się za pomocą kontrolera Bluetooth, który znacznie ułatwia pracę operatora i zwiększa wydajność samego urządzenia. Brak wibracji przekłada się na mniejsze zmęczenie operatora, a tym samym na większą liczbę zeszlifowanych metrów kwadratowych na każdą godzinę pracy. Maszynę napędza trójfazowy silnik o mocy 15 kW.

 

Szlifierki do posadzek Scanmaskin są dostępne w ofercie firmy iSprzęt.pl.

 

 

e-maszbud.pl

Szlifierki Scanmaskin do posadzek – wyznacznik jakości

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU