18 lipca 2018

Konstrukcję 10-tonowego walca do asfaltu DD105 OSC firmy Volvo Construction Equipment podporządkowano efektywności, która oznacza większą rentowność przy jak najmniejszym zużyciu paliwa i ograniczeniu emisji szkodliwych substancji oraz hałasu.


Elastyczny układ oscylacyjny Volvo eliminuje drgania pionowe i sprawia, że DD105 OSC zagęszcza skutecznie, stosując przy tym nieszkodliwe ruchy oscylacyjne. Naprężenia przenoszone na sąsiednią powierzchnię są mniejsze, co pozwala na zagęszczanie w obszarach wymagających delikatności, takich jak mosty, miejsca nad rurociągami i bezpośrednie sąsiedztwo terenów mieszkaniowych.


Bęben o szerokości 1680 mm z powłoką z utwardzonej stali odpornej na ścieranie jest napędzany nowoczesnym silnikiem Volvo Tier 4 Final D3.8. Zatem walec DD105 OSC nie zawodzi ani pod względem wytrzymałości, ani osiągów.

 

Optymalne zagęszczanie w mniejszej liczbie przebiegów


Obok nowoczesnego układu oscylacji walec oferuje łatwość adaptacji do różnych miejsc prowadzenia prac. Możliwość zastosowania bębna z ośmioma lub dwoma ustawieniami amplitudy pozwala na adaptację pracy walca do otoczenia i grubości materiału, co dodatkowo zwiększa wszechstronność maszyny. Optymalnie dobierając amplitudę do mieszanki i grubości warstwy, operator może wykonać pracę o wyższej jakości w mniejszej liczbie przebiegów.


Walec DD105 OSC został stworzony do ciężkiej pracy i z myślą o potrzebach operatora. Daszek ROPS/FOPS o otwartej konstrukcji, podobnie jak opcjonalna kabina zamknięta, zapewnia komfort, widoczność i możliwość pełnego panowania nad maszyną, a tym stwarza operatorowi warunki do produktywnej pracy. Ze swojego fotela zawieszonego pneumatycznie operator ma doskonały widok na teren prac oraz na bęben i listwy skrapiarek, co sprzyja bezpieczeństwu i precyzji walcowania. Przesunięcie kierownicy względem osi pojazdu poprawia widoczność krawężników i innych przeszkód oraz ułatwia precyzyjne zagęszczanie. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące i dźwignia ułatwiają manewrowanie maszyną, a operator ma do dyspozycji układ zapobiegania poślizgom, który ułatwia przenoszenie obciążenia bez uszkadzania nawierzchni.

 

Znakomite osiągi i wysoka dyspozycyjność


Aby dwubębnowy walec Volvo DD105 OSC mógł być optymalnie stosowany w różnych warunkach, wyposażono go w rozwiązania, które zapewniają wysoką jakość i stabilność wykończenia warstwy. Układ wibracji bębna umożliwia operatorowi uzyskanie docelowej gęstości w różnych rodzajach zastosowań, m.in. dzięki wysokiej sile odśrodkowej i opcji 8 poziomów amplitudy. Po wybraniu właściwej amplitudy walec działa skuteczniej i umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wykończenia w mniejszej liczbie przebiegów.


Walec DD105 OSC jest wyposażony w czołowy w branży automatyczny układ wodny bębna z potrójną filtracją, który zapewnia jednorodność pokrycia i zmienny przepływ, skutecznie zapobiegając przyleganiu materiału. Dzięki takim elementom wyposażenia, jak rezerwowe pompy i listwy skrapiarek każdego bębna, dysze z możliwością ręcznej obsługi serwisowej oraz wycieraczki bębna, automatyczny system zwilżania bębna oferuje niezrównaną efektywność i sprawia, że maszyna ta nie ma sobie równych pod względem dyspozycyjności.

 

Cenne ułatwienia


Konstruktorzy dwubębnowego walca DD105 OSC pomyśleli nie tylko o komforcie operatora i produktywności pracy, lecz także o ułatwieniu serwisowania i konserwacji maszyny. Otwierana do góry pokrywa silnika zapewnia łatwy i pełny dostęp do silnika i podzespołów hydraulicznych, dzięki czemu przeglądy i obsługa techniczna przebiegają sprawnie. Za pomocą jednego klucza można otwierać wszystkie pokrywy serwisowe, a bezpieczniki i przekaźniki są dogodnie pogrupowane. Dostęp do silnika, chłodnicy, akumulatora i filtrów uzyskuje się z poziomu gruntu, a punkty codziennej kontroli nie są niczym zasłonięte. Rozbudowana sieć lokalnych dealerów Volvo służy klientom wsparciem, dbając o maksymalną dyspozycyjność maszyn i pomagając w osiągnięciu wysokiej rentowności oraz w rozwijaniu działalności.

 

Volvo Maszyny Budowlane

Volvo CE wprowadza do oferty 10-tonowy walec oscylacyjny DD105 OSC

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU