29 kwietnia 2018

Wiertnice są obecnie jednym z kluczowych elementów wyposażenia roboczego maszyn budowlanych. Umożliwiają szybkie wykonywanie odwiertów na znaczną głębokość, praktycznie bez względu na rodzaj podłoża. To znacznie ułatwia pracę przy budowie chociażby dróg, trakcji kolejowych i tramwajowych czy budynków. Przedsiębiorcy mają do wyboru wiele rozwiązań różnych firm, jednak zdecydowanie największym zaufaniem cieszą się wiertnice australijskiej firmy Digga. Nie ma w tym żadnego przypadku: mówimy o produktach bardzo wysokiej klasy, wyróżniających się znaczną uniwersalnością zastosowania. W tym numerze E-maszbud.pl przyglądamy się ofercie renomowanego producenta.

 

Najwyższa jakość od prawie 40 lat

 

Firma Digga została założona w Australii w 1981 roku. Jej oferta świetnie wpasowała się w oczekiwania ówczesnego sektora przemysłowego i budowlanego. Dynamiczny rozwój gospodarczy takich krajów, jak właśnie Australia czy USA, spowodował wzrost zapotrzebowania na skuteczne oprzyrządowanie robocze, mogące współpracować z maszynami budowlanymi.

 

W ciągu blisko 40 lat Digga zbudowała markę producenta najlepszych wiertnic na świecie. Urządzenia te cieszą się znakomitą opinią dzięki swojej niezawodności. Marka na polskim rynku pojawiła się około 10 lat temu za sprawą firmy Serafin, która zaoferowała swoim klientom sprzęt z bardzo wysokiej półki, ale w atrakcyjnej cenie.

 

W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie wiertnicy?

 

Wiertnice okazują się bardzo przydatne w wielu typowych pracach budowlanych. Najczęściej wykorzystuje się je do palowania, czyli budowania wysokich ogrodzeń czy ekranów akustycznych wzdłuż autostrad. Wiertnice znajdują także zastosowanie w pracach związanych z kształtowaniem krajobrazu, przy wykonywaniu odwiertów pod studnie czy elektrownie wiatrowe, przy budowie fundamentów budynków i konstrukcji żelbetonowych.

 

Ogromną zaletą wiertnic Digga jest ich uniwersalność. Australijski producent ma w swojej ofercie napędy pasujące do praktycznie wszystkich popularnych maszyn budowlanych wyposażonych w złącze hydrauliczne: zarówno minikoparek, jak i potężnych koparek gąsienicowych. Kryterium wyboru jest oczekiwany moment obrotowy generowany przez napęd, co pozwala dobrać przystawkę wiertniczą zarówno do możliwości maszyny, jak i specyfiki konkretnego projektu.

 

Napędy Digga – najwyższa jakość w standardzie

 

Sercem każdej wiertnicy jest jej napęd. To od jego jakości zależy zarówno skuteczność osprzętu, jak i jego bezawaryjność. Digga wyprzedziła konkurencję oferując aż 5 lat gwarancji na swoje przekładnie planetarne oraz 3 lata gwarancji na silniki Digga / EATON.

 

W ofercie australijskiej firmy znajdują się napędy serii Premium Drive, Supa Drives, Mega Drives i Ultra Drives. Różnią się one wielkością, wydajności, momentem obrotowym, a tym samym są przeznaczone do wykonywaniachprac o innym stopniu skomplikowania. Łączy je jedno: bezkompromisowa jakość wykonania.

 

Warto wiedzieć, że na polskim rynku szczególnie popularne są dwa modele napędów Digga: PDX2 oraz PD4. Są to małe wiertnice przeznaczone do współpracy z minikoparkami i miniładowarkami. Cechuje je znakomity stosunek ceny do możliwości.

 

Innowacyjne rozwiązania

 

Napędy Digga są projektowane w taki sposób, aby każdy przedsiębiorca mógł maksymalnie wykorzystać ich możliwości robocze. Dlatego producent w standardzie oferuje wiele ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich jest monitorowanie momentu obrotowego oraz obrotów wiertła podczas pracy – dzięki temu operator ma pełną kontrolę nad wykonywaniem odwiertu.

 

Bardzo przydatny jest system kontroli wahania wiertła SCS. Jego zadaniem jest ograniczanie ruchu świdra w momencie zbyt dużego wychylenia, co zapewnia większe bezpieczeństwo pracy i eliminuje konieczność nadzoru pracy przez drugą osobę. System pionowania Diggalign gwarantuje natomiast wysoką precyzję wykonywania odwiertu, informując operatora o zbyt dużym wychyleniu wiertła.

 

Warto również wspomnieć o specjalnych wiertłach Digga ze ślimakiem na pełnej długości i przelotem do betonu, które są przeznaczone do wykonywania odwiertów w podmokłym gruncie. Dzięki podajnikowi betonu Diggaswivelconnect istnieje możliwość jednoczesnego betonowania odwiertu podczas wyciągania urobku. Oszczędza to mnóstwo czasu i podnosi opłacalność pracy.

 

Oferta firmy Digga obejmuje nie tylko wiertnice, ale też akcesoria do nich, jak wiertła, zęby do wierteł i mocowania. Dodatkowo producent dostarcza niezawodne i wydajne koparki łańcuchowe.

 

Wiertnice Digga są dostępne w ofercie oficjalnego dystrybutora marki na polskim rynku, firmy Serafin.

 

e-maszbud.pl

Wiertnice Digga – pierwszy wybór profesjonalistów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU