29 czerwca 2017

Za nami kolejna już edycja największej targowej imprezy w branży drogowej. Na terenie Targów Kielce w ciągu 3 dni odbyło się mnóstwo prezentacji, premier, spotkań, warsztatów, dyskusji i atrakcyjnych pokazów dla publiczności. Impreza była udana – w tym roku teren wystawy odwiedziło około 14000 zwiedzających. XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego były także manifestacją poprawiającej się kondycji całej branży w naszym kraju.

 

Impreza z rozmachem

 

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego bez wątpienia są wydarzeniem, którym Polska może się chwalić w całej Europie. Świadczy o tym coraz większa liczba zagranicznych wystawców, którzy wiedzą już, że warto pokazywać się w naszym kraju i szukać tu partnerów oraz klientów. W tym roku w ramach targów odbyło się 5 wystaw branżowych: Autostrada-Polska, Maszbud, Traffic Expo, Rotra oraz Salon Europarking. Wszystkie wydarzenia zajęły w sumie aż 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Było co zwiedzać.

 

W targach wzięło udział 418 wystawców z 20 krajów, m.in. z USA, Rosji czy Niemiec. Choć mogłoby się wydawać, że jest to impreza bardzo hermetyczna i specjalistyczna, to od kilku lat obserwujemy, jak rośnie zainteresowanie nią wśród zwykłych ludzi – liczba zwiedzających z roku na rok jest coraz większa, a przyciągają ich przede wszystkim takie wydarzenia, jak pokazy dynamiczne maszyn i pojazdów budowlanych oraz konkurs dla operatorów.

 

Spotkania, dyskusje, pokazy

 

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego zawsze mają kilka wątków. Jednym z najważniejszych są spotkania, podczas których fachowcy omawiają kondycję branży drogowej w naszym kraju i zastanawiają się nad kierunkami jej rozwoju.

 

W tym roku odbyła się ważna debata pod tytułem „W dialogu buduje się najlepiej”, którą zorganizowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz sygnatariusze Białej Księgi Budownictwa Drogowego, ogłoszonej podczas ubiegłorocznej edycji imprezy. Ministerstwo zapewniło, że współpraca z wykonawcami jest coraz lepsza, co przejawia się w korzystnych zmianach, jakie zaszły na poziomie umów zawieranych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Tradycyjnie największym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się Konkurs Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTER. To była już jego czwarta edycja i po raz pierwszy wzięła w nim udział kobieta – Natalia Śniadowska z Prądnika Korzkiewskiego.

 

Targi to oczywiście mnóstwo pokazów i prezentacji najnowszych maszyn budowlanych. Wydarzeniem była światowa premiera równiarki drogowej HBM BG180 TA-6, której dystrybutor na czas imprezy zaproponował specjalną cenę zakupu. Rzesze zwiedzających przyciągnęło także stoisko Wacker Neuson. Firma zaprezentowała w pełni elektryczną ładowarkę kołową WL20e.

 

Medaliści XXIII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego

 

Tegoroczna edycja targów obfitowała w bardzo ciekawe prezentacje maszyn i sprzętu. Tradycyjnie najlepsi wystawcy zostali nagrodzeni prestiżowymi medalami imprezy. Jednym z nich jest firma Komatsu Poland, która w Kielcach pokazała inteligentną spycharkę D61PXi z całkowicie zintegrowanym systemem sterowania. Pisaliśmy o niej na łamach E-maszbud.pl i zachęcamy do ponownej lektury. Komatsu Poland wyjechało z Kielc z jeszcze jednym medalem przyznanym przez jury Maszbud za hybrydową koparkę gąsienicową HB365NLC-3.

 

Kolejnym medalistą imprezy została włoska firma MB Crusher, która do Kielc przywiozła łyżkę kruszącą BF 80.3. Osprzęt ma rewelacyjne parametry robocze, bo przy niskiej wadze i niewielkich rozmiarach osiąga wydajność aż 34 m3 na godzinę.

 

Nagroda targów Autostrada-Polska przypadła firmie Volvo za walec do asfaltu DD105, który charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem paliwa, niską emisją spalin i cichą pracą. Jury Autostrady przyznało również medal firmie Wirtgen Polska za koncepcję Easy Drive zastosowaną w walcach HAMM serii DV+. Easy Drive to ogromne udogodnienie dla operatora, który ma do swojej dyspozycji ergonomiczne miejsce pracy z fotelem obracającym się o 90° i przesuwającym się na boki oraz do przodu (opcjonalnie można zamówić fotel z obrotem aż o 350°).

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego przeszły do historii. Cieszy fakt, że impreza utrzymała wysoki poziom (choć niedociągnięć – na szczęście drobnych - nie brakowało), o czym świadczy ogromne zainteresowanie zwiedzających i przede wszystkim wystawców. Do zobaczenia za rok!

 

e-maszbud.pl

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego zakończone. Jak było? 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU